1435242836_facebook.png
logo rozewicz-motionmale

Obserwuj nas

youtube  facebook

Imię:  

Email:

Dotacja unijna
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Materiały z festiwalu 2012

Aktualności 2012

Radomsko braci Różewiczów - reportaż Doroty Gacek

25 grudnia w Polskim Radiu Program II pojawił się reportaż Doroty Gacek pt. „Radomsko Braci Różewiczów”. Audycja zawiera wypowiedzi m.in. Krystyny Michalskiej z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku – koordynatorki Różewicz Open Festiwal, Marii Dębicz - znawczyni twórczości Tadeusza Różewicza, Karola Walaszczyka - artysty fotografika, Pawła Różewicza - malarza, grafika, syna Stanisława Różewicza, oraz Pawła Woldana - reżysera filmowego. W reportażu można usłyszeć też wypowiedzi Tadeusza Różewicza z uroczystości w Szkole Filmowej w Łodzi, podczas której nadano mu tytuł doktora honoris causa, oraz wiersze w wykonaniu poety, a także z nagrań archiwalnych Polskiego Radia - wspomnienia Stanisława Różewicza.

Zapraszamy do wysłuchania audycji na stronie Polskiego Radia Program II

 

Filmowe podsumowanie festiwalu


 

Słuchowisko "Wyszedł z domu"

W Polskim Radio Program I 28 października zrealizowano słuchowisko „Wyszedł z domu” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz wg sztuki Tadeusza Różewicza. Pierwowzorem słuchowiska było głośne czytanie „Wyszedł z domu. Tak zwana komedia”, które miało swoją premierę podczas Różewicz Open Festiwal w 2011 r. Podobnie jak w głośnym czytaniu, w słuchowisku wystąpili Anna Gorajska, Przemysław Bluszcz i Piotr Kasperkiewicz.

 

Ostatni spektakl tegorocznego festiwalu

Grupa Laokoona Teatru Wybrzeże w Gdańsku w reż. Jarosława Tumidajskiego zakończyła Różewicz Open Festiwal 2012. W rolach głównych można było zobaczyć m.in. Dorotę Kolak i Mirosława Bakę.

 

„Grupa Laokoona” pokazuje, że prawdziwa sztuka nie ma racji bytu w świecie gdzie wartości zostały przeformułowane. Matka, ojciec, córka i dziadek toczą ze sobą nieustanne, chaotyczne dywagacje na temat sztuki, kiczu i kopii. Dyskusje przerywane hitami Britney Spears i Tiny Turner sa jałowe i pokazują, że właściwie prawdziwa sztuka nikogo nie interesuje.

 

Zdjęcia Mirosław Kercz

 

_DSC1006_DSC1015_DSC1044

 

Nauka chodzenia czyli droga do mistrzostwa

Jerzy Radziwiłowicz, Przemysław Bluszcz i Daniel Ogrodnik wystąpili w „Nauce chodzenia czyli drodze do mistrzostwa” – czytanie performatywne w reżyserii Anny Wieczur – Bluszcz.

 

„Nauka chodzenia” to próba pokazania twórczości poetyckiej Tadeusza Różewicza w kontekście jego drogi twórczej od pierwszych publikowanych tekstów do tekstów z ostatnich lat, które osiągnęły swoją mistrzowską formę. W głośnym czytaniu wzięli udział mistrzowie: Jerzy Radziwiłowicz, Przemysław Bluszcz i Dawid Ogrodnik.

 

Image11Image14_MG_0508

 
Więcej artykułów…