1435242836_facebook.png
logo rozewicz-motionmale

Obserwuj nas

youtube  facebook

Imię:  

Email:

Materiały z festiwalu 2011

Aktualności 2011

Podsumowanie Różewicz Open Festiwal 2011

Tegoroczny Różewicz Open Festiwal podsumowuje film autorstwa Pawła Woldana, zapraszamy do zapoznania się z materiałem: 

"Krety i rajskie ptaki" Teatru Dramatycznego

Różewicz Open Festiwal Radomsko 2011 zakończyło przedstawienie Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy im. Gustawa Holoubka pt. „Krety i rajskie ptaki”.

Spektakl, jak określa reżyser Maciej Podstawny, to otwarty esej sceniczny. Bohaterowie są postaciami ze sztuk Różewicza. Na scenie pojawili się m.in. Bohater Śmierci w Starych Dekoracjach, Kolekcjoner Twarzy, Niedoszły Samobójca, Człowiek bez Światopoglądu i Kobieta, Która Przeżyła Cały Wiek XX. Wszyscy wygłaszali monologi, łącząc w nich gazetowe, radiowe i telewizyjne slogany z własnymi wspomnieniami.

_DSC0005_DSC0016_DSC0026

 

Zdjęcia Mirosław Kercz

 

"Wyszedł z domu. Tak zwana komedia" - głośne czytanie. Tadeusza Różewicza

90. urodziny Tadeusza Różewicza to doskonała okazja do spotkania się z jego poezją. Jubileusz obchodzono w Miejskim Domu Kultury m.in. podczas głośnego czytania utwórów Tadeusza Różewicza "Wyszedł z domu. Tak zwana komedia".

Program reżyserowała Anna Wieczur-Bluszcz. Wystąpili zawodowi  warszawscy aktorzy: Przemysław Bluszcz, Arkadiusz Nader, Beata Fido-Wawrzyniak, Anna Gorajska, Wojciech Brzeziński oraz Piotr Kasperkiewicz - utalentowany radomszczanin.

Forma słuchowiska radiowego, jaką miało tegoroczne głośne czytanie, niezwykle spodobała się publiczności.

 

DSC07741DSC07745DSC07746

 

Spotkanie z Pawłem Różewiczem

W dniu 90. urodzin Tadeusza Różewicza o wspólnej pracy Tadeusza i Stanisława Różewiczów rozmawiali: dr Monika Maszewska - Łupiniak, autorka książki  Rzeczywistość  filmowa Stanisława Różewicza, Paweł Różewicz - syn Stanisława Różewicza oraz Andrzej Sapija- twórca filmowy.

W kameralnej atmosferze pomiędzy prowadzącymi toczyła się dyskusja o powstawaniu filmów na podstawie utworów Tadeusza. Paweł Różewicz  opowiadał o wspólnej pracy ojca ze stryjem, natomiast Andrzej Sapija przybliżył szczegóły powstawania filmów biograficznych.

 

DSC07751DSC07760

 

Akcja artystyczna "Wiersze z obrazów"

Inspiracją akcji artystycznej Jakuba Lesińskiego "Wiersze z obrazów" był poemat Tadeusza Różewicza pt. "Fransis Bacon, czyli Diego Velazquez na fotelu dentystycznym". Zestawienie sposobów postrzegania współczesnego świata i człowieka przez poetę i malarza oraz wynikających z tego form wyrazu. Akcja został pomyśłana jako początek cyklu różnorodnych działań plastycznych i multimedialnych prezentujących "malarskość" poezji Tadeusza Różewicza i zawartych w niej odniesień do malarstwa.

 

_DSC9110_DSC9111_DSC9127

 
Więcej artykułów…