1435242836_facebook.png
logo rozewicz-motionmale

Obserwuj nas

youtube  facebook

Imię:  

Email:

 

logo rozewicz motion

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji konkursu „Różewicz Motion Graphic”, którego tematem przewodnim jest idea tegorocznej odsłony „Różewicz Open Festiwal”

 

„będę mówił do wszystkich

którzy mnie nie słuchają”.

                                                                                              Tadeusz Różewicz „Żart patetyczny”

W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku 18-30 lat, których zadaniem jest stworzenie autorskich: animacji komputerowych 2D/3D, animacji poklatkowych, filmów, motion graphic's lub utworów video art.

Termin dostarczania prac mija 31 sierpnia 2014 roku, a ich oceny dokona jury w składzie: Anna Wieczur - Bluszcz, prof. Agnieszka Półrola, Jerzy Drozda, Michał Wróblewski.

Na zwycięzców czekają nagrody:

I miejsce 3.000 PLN

II miejsce 2.000 PLN

III miejsce 1.500 PLN

wyróżnienia 3 x 500 PLN

oraz nagrody Sponsora.

 

Zapraszamy do udziału!

Regulamin Konkursu /do pobrania/

Formularz Zgłoszeniowy /do pobrania/

tlo 2014

logo rozewicz-motion500

 

 

 

PONIŻEJ I EDYCJA "RÓŻEWICZ MOTION GRAPHIC" 2013

Ogłoszono wyniki konkursu Różewicz Motion Graphic


W piątek 11 października br. poznaliśmy nazwiska laureatów konkursu „Różewicz Motion Graphic”. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Miejskim Domu Kultury podczas V edycji Różewicz Open Festiwal. Na konkurs wpłynęło 18 prac z całej Polski, które oceniało jury w składzie: Anna Wieczur – Bluszcz, prof. dr hab. Agnieszka Półrola, Jerzy Drozda, Michał Wróblewski.
Przewodnicząca jury Anna Wieczur – Bluszcz podczas uroczystości podkreśliła, że wybór zwycięskich utworów nie był wyborem łatwym, bowiem nadesłane prace były ważnym głosem w dyskusji na temat sensu słów zawartych w słowach Tadeusza Różewicza „życie przeżywa się / idąc spotykając” .

Ostatecznie najwyższe uznanie jury i tym samym główną nagrodę I edycji Różewicz Motion Graphic zdobył film Bartosza Budzisza. Drugie miejsce przyznano Katarzynie Ledwoń i Tobiaszowi Depczyńskiemu. Trzecie miejsce otrzymał Robert Kalfas.

Jury konkursu „Różewicz Motion Graphic” przyznało również trzy równorzędne wyróżnienia dla:
Katarzyny Guzowskiej, Adriana Łapczyńskiego oraz duetu Joanny Filanowskiej i Marzeny Sindrewicz.

Nieobecny podczas ogłoszenia wyników Jerzy Drozda w słowach skierowanych do uczestników konkursu napisał:
„Bardzo się cieszę, że mogłem być jurorem w tym konkursie. Chciałbym autorom wszystkich nadesłanych prac bardzo pogratulować. Wszystkie prace były godne uwagi i dojście do werdyktu nie było łatwe.(...) Takie przedsięwzięcia zawsze sprawiają, ze się uśmiecham i odzyskuję wiarę w ludzi i kulturę. Zachęcam również do brania udziału w takich inicjatywach. Jeżeli tworzycie, to nie róbcie tego do szuflady - pokazujcie to, chwalcie się tym, przyjmujcie krytykę, uczcie się na błędach, zbierajcie pochwały i doskonalcie swój warsztat.(...).”

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. Nagrodzone prace oglądać można na http://www.youtube.com/user/MiastoRadomsko

przewodnicząca juryBartosz Budzisz I miejscelaureaci  i  jury 

 

organizatorpatronat tlo