1435242836_facebook.png
logo rozewicz-motionmale

Obserwuj nas

youtube  facebook

Imię:  

Email:

Dotacja unijna
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Materiały z festiwalu 2012

Filmy 2012

Filmy dokumentalne i projekcje spektakli TV

7 X, g.18.00

Pokaz spektaklu TV „Rajski ogródek” w reż. Pawła Miśkiewicza (2003, 70 min.)

Telewizyjna wersja spektaklu dyplomowego krakowskiej PWST. To doskonała adaptacja  fragmentów "Naszej małej stabilizacji" i innych miniatur dramatycznych Różewicza w wykonaniu młodych aktorów.

Obsada: Magdalena Boczarska, Magdalena Czerwińska, Joanna Liszowska, Katarzyna Strączek, Tomasz Augustynowicz, Krzysztof Dziób, Witold Huzior, Robert Koszucki, Mateusz Przyłęcki, Michał Rykowski, Tonia Debogórska

 

10 X, godz. 18.00

Pokaz spektakli TV: „Śmieszny staruszek” w reż. Stanisława Różewicza (1997, 46 min.) i „Złowiony - rekonstrukcje” w reż. Jerzego Grzegorzewskiego (1994, 31 min. )

„Złowiony-rekonstrukcje” to filmowy zapis przedstawienia według poematów „Et in Arcadia...” i „Złowiony”. Za kamerą stanął Jacek Petrycki. Jako tło występu aktorów były bardzo sugestywne w emocjonalnej wymowie były zgliszcza spalonego Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Obsada: Olgierd Łukaszewicz, Danuta Balicka, Elżbieta Czaplińska, Jerzy Kamas, Mirosława Lombardo, Iga Mayr, Krzysztof Bauman, Adam Cywka, Krzysztof Dracz, Marek Feliksiak, Waldemar Głuchowski, Robert Gonera, Konrad Imiela, Bogusław Kierc

 

„Śmieszny staruszek” to film o przegranym życiu tytułowego bohatera, który z mowy obronnej na sali sądowej uczynił spowiedź z całego życia. Spektakl telewizyjny w reżyserii Stanisława Różewicza pokazuje jak niesłuszne oskarżenia niszczą życie człowieka.

 

Obsada: Wojciech Pszoniak, Dorota Landowska, Agnieszka Suchora, Andrzej Blumenfeld, Paweł Nowisz, Piotr Magnuski

 

 11 X, godz. 17.00

„Różewicz w filmie” - przegląd filmów dokumentalnych: „Kinema” i „Żywe obrazy” w reż. Stanisława Różewicza (1999, 31 min.)

„Kinema” to film, który przedstawia historię Kinemy - najstarszego kina w Radomsku, na tle dwudziestowiecznych dziejów miasta, w którym urodzili się bracia Różewiczowie. Film jest równocześnie sentymentalną podróżą w czasie, powrotem do miejsca dzieciństwa i młodości Tadeusza i Stanisława Różewiczów, a także portretem współczesnego Radomska.

(Źródło: ww.filmpolski.pl)

 

„Żywe obrazy” to dokumentalny film biograficzny Stanisława Różewicza, zrealizowany w formie autowywiadu. Reżyser dzieli się swoimi wspomnieniami i refleksjami związanymi z pięćdziesięcioleciem pracy w filmie. "Żywe obrazy" to także opowieść o pracy z ekipą filmową: scenarzystami - między innymi z bratem Tadeuszem, operatorami - Jerzym Wójcikiem, o perypetiach z cenzurą, o działalności zespołu filmowego TOR, którego był założycielem i kierownikiem artystycznym.

(Źródło: ww.filmpolski.pl)

 

Wszystkie seanse w sali kamerlanej - wstęp wolny.